| anonim_4396 a întrebat:

Prin operatia de fimoza, circumcizie, se pierde virginitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ce treaba are asta cu virginitatea?
prin circumcizie se taie preputul...adica pielea aceea in exces din capul penisului!
Nu are nici o legatura cu virginitatea *care la baieti e mai mult o chestie relativa *
gandeste-te ca evreii trec prin circumcizie cand sunt inca bebelusi... vrei sa spui ca isi pierd virginitatea cand au doar cateva luni?
logic ca nu...

| ghiolbitza a răspuns:

Circumcizia nu e aceeasi chestie cu operatia de fimoza. Circumcizia presupune indepartarea totala a preputului, adica a pieli din jurul capului penisului, pe cand operatia de fimoza nu face altceva decat sa ciupeasca din preput, astfel incat sa poti urina. Eu am fost operat de fimoza cand aveam 6 ani si mi-am pus aceeasi intrebare cand am crescut. Am fost virgin pana cand am inceput viata sexuala. Mi s-a rupt ata, cum se zice popular. poti sa intrebi si doctorul care te-a/ te va opera.

| Gorath a răspuns:

Ai gandit mult inainte?

| AlexandruMihaita a răspuns:

Scuza ma dar esti tare prost