| BulanRO a întrebat:

Buna ziua/seara! Am 15 ani impliniti acum pe 13 iunie, si am observat ca penisul meu nu creste, e ca o putulica de copil mic! Ce sa fac? Am vazut ca a inceput sa creasca in locul acela cateva firicele de par mai negru dar cresc greu. Si sunt si destul de scund, parul pe picioare sau pe maini e mic, nu ca la alti prieteni care au acele (Floace) scuzati cuvantul. Nu inteleg nu ma dezvolt deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te dezvolti mai incet.Si mai ai de crescut destul.

| vaporwave a răspuns:

cat de mare e totusi?

| RansleyGriswold a răspuns:

Daca este chiar asa de exagerat cum zici in intrebare, atunci s-ar putea sa ai o boala sau ceva, deci ar fi bine sa faci o vizita doctorului. Daca nu, sunt sanse ca tu sa te dezvolti mai greu, dar totusi va fi o perioada cand te vei dezvolta mai rapid. Pana la 20 ani mai ai timp.

| LunaInTheWonderland a răspuns:

Nu e neaparat sa te dezvolti ca ceilalti, te poti dezvolta mai greu. Daca ti se pare ca e chiar asa grav, poti oricand sa ii faci o vizita medicului de familie.