| vmalex21 a întrebat:

Buna Ziua.Stie cineva cam cat costa o plomba(inlay)din aur sau ceramica(ma refer la cele facute in laborator)? Are cineva inlay pe vreun dinte? Din cate am citit pe internet ar fi cele mai rezistente,, plombe,,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Sunt scumpicele, 700-1000 lei din ceramica.
Eu am avut facuta in laborator dar onlay, deci incrustatie de acoperea mai mult, dar costat cam 350 lei parca acum vreo 8 ani, dar din compozit fusese, nu ceramica.