| Leo32 a întrebat:

am un dinte caruia i-a fost omorat nervul...si am citit pe internet ca acel dinte e "mort".As dori sa stiu cat timp va mai rezista acel dinte? acum arata bine ca toti ceilalti (doar ca are plomba).
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheBlackAng3l a răspuns:

Depinde de doctor (cat de bun e si ce foloseste)
cunosc persoane care la o perioada de 1 an s-a rupt dintele
si persoane care au dintele perfect si acum
sper sa ai noroc si sa ai grija normal
ca tu acum daca nu mai ai nerv, cu acel dinte poti musca si din fier ca nu simti durere si asa il poti rupe, bafta

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De obicei intre 6 si 10 ani, dar poate si mai mult. Cu timpul, incepe sa se faramiteze, sa se rupa bucati din coroana. Atunci cand incepe asta, trebuie "imbracat", adica pusa coroana pe pivot, asta poate sa mai prelungeasca existenta "moroiului" cu ani multi.

| Cosmin86 a răspuns:

La mine rezista de peste 10 ani. Deci e ok happy

| diavolitadulce a răspuns:

Du-te la stomatolog si se rezolva