| anonim_4396 a întrebat:

Sunt putin cam ingrijorat din cauza ca recent am cazut si mi-am spart dintii din fata.I-am pus, plin plombare.Prima intrebare este daca se observa ca au fost sparti si a doua..cat de rezistenti sunt,pentru ca practic sport de contact si am protectie dentara, ce credeti se vor rupe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gabriel87000 a răspuns:

Sa-ti o treaba daca scapi o farfurie si se crapa si o lipesti la loc mai arata cum arata prima data? asa si cu dinti daca iai spart si tiai pus plomba normal ca se vede problema e ca daca tiai pus plomba definitiva nu ai probleme, problema e sa nu mananci samburi sau sa spargi ceva cu dinti ca se duce plomba.iar daca ai parale iti poti pune altii in loc