| 123456numelemeu a întrebat:

Buna ziua TPU am o intrebare ii pot da ceai de menta bebelusului de 3 luni jumate pentru diaree?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Da,fara grija, mamei mele i-a spus doctorita de la 4 luni sa dea la fratele meu ceai.De menta pentru diaree, de musetel cand e racit, de tei pentru liniste. Funda wave (mai mult pentru maicamea, ca ea mi-a spus raspunsul) happy

4 răspunsuri:
| Bogdan123Bogdan a răspuns (pentru Bogdan123Bogdan):

Pardon,incepand cu patru luni zilnic sa ii dai ceaiuri, acum ii poti da pana ii trece problemele

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Pana intr-un anumit punct este logica chestia cu ceaiul, dar de la atata "umezeala" diareea o sa persiste ca sa zic asa! mai bine du-te la un medic de familie si iti va da el raspunsul corect!

| darrio2007 a răspuns:

Mai intai mergi la un medic pediatru sa iti spuna exact cauza diareei si apoi iti va spune el daca poti sa ii dai sau nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La copiii cu vârste sub 5-6 ani NU li se administrează NIMIC fără a fi consultat, în prealabil, medicul pediatru!
Mai ales la bebeluşi...

Toate cele bune.