| Gabby98 a întrebat:

Buna ziua TPU! As avea o intrebare sa v-o adresez. Deci sunt baiat, am 14 ani, 1.70 inaltime si... 73kg. As vrea sa dau jos vreo 3 kilograme ca sa ajung la 70 sa am o greutate conform inaltimi, adica normala. Stiu ca nu este greu sa slabesc 3kg, dar stiti voi cumva cum as putea sa fac lucru asta? Adica ce sa mananc si ce nu, cam asta m-ar interesa. Dau funda big grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dennii14 a răspuns:

Buna.
Bei cel putin 2 l de apa pe zi.
Mananci de 5 ori pe zi, cate putin.
Daca mananci carne, NU mananci si cartofi (nu conteaza ce fel de cartofi NU mananci). Mananci cel mult 2-3 felii de paine pe si NU seara. Seara pe la 6-7 sa-ti fie ultima masa, sa mananci multe fructe. Si poti sa faci miscare.
Aaaa da. Mi-am adus aminte : NU dar NU manca dulciuri, chipsuri prostii din astea ca te ingrasa; D.

4 răspunsuri:
| Dilavia a răspuns:

Pai nu mai manca fainoase si nici paine de loc! acum vine vara si poti sa mananci salate multe far paine! si fa si sport! aaa si nu uita mananca si multe fructe ele tin de foame si mananca mai putin si mai des adica vreo 5 mese pe zi si ciuguli cate putin de ex dimineata nu strica cateva fructe la pranz o salata si seara o supa sau ciorba si intre astea 3 mai mananci un mar o para dar nu banana ingrasa! eu sunt fata si am tot 14 ani si am 1.60 inaltime si am vrut sa slabesc 2 kg ca aveam 52 kg si am vrut sa ajung la 50 asa este normal la fete sa fie diferenta intre inaltime si greutate vreo 10 si acum asa sunt asa am tinut si eu regim este cum ai tine post!

| TheAxeEffecT a răspuns:

Încearcă să mănânci salate să faci sport şi multe din astea da să NU mai mananci ciocolată şi alte dulciuri oke? Funda+vot?

| badea11 a răspuns:

Incearca sa mananci mai putin, chiar daca ii mai putine dulciuri, si chiar nu ar strica daca faci sportwinking

| ana444 a răspuns:

Mananca multe legume si proteine lasa dulciurile si sfat sa nu faci prostia sa fi vegetarian mananca si carne si dulciuri dar nu exagera mananca din toate dar putin cand te ridici de la masa sa nu te simti plin si mult mult sport a da si multe lichide fdar daca vrei sa slabesti repede alearga fara pauza o ora.pa