| Gabby98 a întrebat:

.. As vrea sa slabesc in luna iulie si august 7kg. Sunt baiat, implinesc 15 ani in septembrie, am 1.70 si 73kg. Cum as putea sa fac sa slabesc 7kg in doua luni? Mi-am propus sa alerg in fiecare zi. Mai dati-mi cateva sfaturi. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Salut! Eu am slabit cam 8 kg in cam 2-3 luni si nu am facut ceva neobisnuit! De la mancare nu m-am abtinut doar faceam execitii fizice de 2 ori pe zi cam o jumatate de ora! Incearca sa nu mai mananci seara, sa nu mananci fast-food, evita bauturile acidulate, ciocolata si mancarea nesanatoasa din comert! si vei slabi sigur! E buna ideea si cu alergatul! deci succeswinking

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Miscarea ajuta dar n-o lua cu "hei rup"ca o sa faci febra musculara care o sa te tina vreo 2-3zile si apoi renunti! O alergare usoara timp de 15-30 minute pentru inceput. Apoi lasa dulciurile chiar daca ai avea pofta si foloseste fructe proaspete pe cat posibil(si intre mese).Sa nu-tu tragi de la gura un gratar/pui fript...etc dar nici sa nu exagerezi (1-2 pe saptamana se poate)Ceva lactata(iaurt/brazeturi cu salate)si cat mai multe salate (de rosii/castraveti/salata/ceapa sezoniere)Chiar si un bol de 2-3 Kg de salata pe zi nu o sa te ingrase ci doar o sa-ti faca sa dispara senzatia de foame.

P.S. SA nu uiti ca micul dejun e cel mai important si nu alerga imediat dupa ce ai consumat alimentele(lasa vreo 1/2-1ora)si hidrateaza-te nu neaparat cu apa plata ca asta e un moft aparut asa...Dar un suc FACUT ACASA din fructe si chiar legume e mai bun(vezi sucul de marcovibig grin)

Baftathumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,ar trebui sa ai 60 de kilograme.
Mergi pe o slabire sanatoasa,fara infometare, pastile de slabit si alte prostii!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Renunta la sucuri acidulate, paste si orez, inoata, ca e vara si poti sa te duci la strand, mananca mai putin seara. Rezultatele vor fi spectaculoase, important e sa ai incredere in tine ca vei reusi. Atentie la apa, mai ales daca nu stii sa inoti! Indiferent cum arati, sa nu-ti fie rusine cu corpul tau...Vacanta placuta!