| niculai123456789110 a întrebat:

Buna ziua TPU, as dori sa stiu de exemplu daca am bronsita asmastiforma as putea zbura cu avionul? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Am bronsita asmatiforma de peste 17 ani, am zburat cu avionul in ultimi 10 ani in fiecare an de 4 sau chiar 5 ori, nu ai de ce sa iti faci probleme.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba medicul.

| Chrisss23 a răspuns:

De obicei, daca ai o boala contagioasa, nu ai voie sa zbori cu avionul, dar medicul iti poate spune sigur.

| niculai123456789110 explică (pentru Chrisss23):

Dar stiu persoane care au zburat si nu au patit nimic si il al doilea rand n-am fost la medic de 2ani

| Chrisss23 a răspuns (pentru niculai123456789110):

Si eu am avut o problema de genul acesta...am avut niste eruptii pe corp..si am vorbit cu un medic din tara respectiva si a spus ca nu este nici o problema. oricum ca sa nu te lase sa zbori trebuie sa te verifice cei de la aeroport. ceea ce nu cred ca o sa se intample

| Alicezzz a răspuns (pentru Chrisss23):

Bronsita asmatiforma nu este contagioasa laughing