| Liviuliviu93 a întrebat:

Buna ziua tuturor.
Am si eu o problema in care ma confrunt, vara imi apar foarte multe cosuri pe picioare, burta maini, is niste cosulete mici cu cap alb, cred ca din cauza caldurii, am fost si la dermatalog anul trecut, am luat creme preparate dar degeaba. Sapun antibacterian tot nu mi-a trecut, fac dus zi de zi chiar de 3 4 ori cand e foarte cald. Ce as mai putea folosi sa-mi treaca odata? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Oncolog
si sa nu crezi ca, glumesc, suna a cancer de piele cat cuprinde

| dinaprilie a răspuns:

Ai grija si la ce "bagi" in tine ca si hrana pentru ca trebuie sa si iasa din corp prin... piele ( ce mai mare organ ). Vezi ce spune si un nutritionist/a.

| Hurin a răspuns:

Te descompui rolling on the floor

| Liviuliviu93 explică (pentru Hurin):

Doamna mata se descompune cand face sex in anus

| ROberrt86 a răspuns:

Probabil acnee corporala. De obicei faci de la stres si alimentatie, si esti mai predispus daca ai avut acnee faciala. Greu de crezut c-o sa te ajute cu ceva dusurile, desi intr-adevar, e foarte bine ca faci asta atat de des. Du-te la un doctor specialist, cam toate 'remediile' contin eritromicina si tetraclicina, deci daca nu reusesti cu astea, probabil e ceva genetic.