| ema1_2793 a întrebat:

Va rog frumos daca a-ti putea sa-mi raspundeti si mie la niste "nedumeriri de ale mele". Am 19 ani si am o malformatie vasculara din nastere...asta insemnand o pata rosie intinasa mai tare pe corp.nu ma deranjeaza in ceea ce priesc durerile, dar as vrea sa stiu daca se poate face ceva pentru a reveni la culoarea pielii. vreaun tratament, sau chiar ceva facut estetic, ceva pe deasupra, sa nu se mai vada acea culoare. Va multumesc si va rog frumos a-mi raspunde

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este vorba de un hemangiom. Poti, cel mult sa-l scoti chirurgical si sa faci grefa de piele, dar va ramane cicatrice (ca dupa o arsura) pe toata zona respectiva.

| smile4mee18 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un doctor...e mai in masura sa-ti raspunda! Succes!:*