| Aamalikaa a întrebat:

Saluuut, am vazut azi pe piciorul meu o pata de culoare deschisa, culoarea normala a pielii mele inainte de a ma bronza. Arata exact ca cicatrice, dar eu nu m-am ranit niciodata acolo? Sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Hey, poate fi vorba de o depigmentare cauzata de stres, sau variatii ale metabolismului tau.Cel mai bine insa, ca sa te asiguri ca nu este ceva mai grav, mergi la un medic dermatolog.

| Caro34 a răspuns:

Pata aceea te mananca? Arata putin uscata si altfel fata de pielea ta dinainte? De cat timp o ai? Numai bine!

| Aamalikaa explică (pentru Caro34):

Nu ma mananca, da, arata diferit, siii, nu mai stiu de cat timp o am, am vazut-o abia azi dimineata

| Caro34 a răspuns (pentru Aamalikaa):

Mergi la medic fiindca e posibil sa fie ceva de genul: http://www.sfatulmedicului.ro/......a-af_11752 Medicul trebuie sa vada cum arata si daca nu are si vezicule mici cu lichid ascunse in piele! Numai bine!

| Bogdan26E a răspuns:

Salut pentru linistea ta consulta un dermatolog el va fi in masura sa-ti spuna care este cauza aparitiei acelei pete precum si tratamentul adecvat pentru inlaturarea ei.Multa sanatate iti doresc!

| Farca_Ilinca_1973 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Mai bine du-te la doctor.