| MariA00 a întrebat:

Câți ani trăiește o pisică birmaneză? Am un motan de vreo 11 ani si.....as vrea sa știu la ce sa ma aștept...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu am un motan birmanez are 15 ani, c am 20, 21 ani trăiesc, depinde si cum ai grijă de el.

3 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Eu nu am, dar am vazut pe acest site:

http://www.zoo.ro/Birmaneza

ca speranta de viata e in jur de 10-12 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc sărut mîna pentru fundă.

| Bella1love a răspuns:

Eu stiu ca 20 de ani, cam asa