| AvalohAlyn a întrebat:

Daca mănânc puțin o sa traiesc sau o sa îmi fie rău? Oricum trebuie mult sa slăbesc, mi-a zis medicul iar eu de obicei mancam cantități foarte mari de mâncare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Sa mănânci puțin e ok, sa te informezi nu e!
Având mereu nivelul ridicate de insulina și acum sa nu mai ai, te va vlăgui rău dacă nu vei manca.
Așa că daca vrei sa devii fit, pe lângă reducerea mâncării, ai nevoie și de mișcare.
Normal că dacă mănânci puțin, trăiești!
Pauzele alimentare lungi pot fi o binecuvântare daca sunt făcute cu cap!