| anonim_4396 a întrebat:

Caderea parului din cauza stresului, presupune si subtierea sa? Sau daca apare subtierea, atunci inseamna ca e alt motiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Nu, nu are legatura cu stresul. Ti-o spun din experienta, eu sunt mai mereu stresata si parul meu arata normal big grin

| juniper a răspuns:

De fapt s-a dovedit ca stresul nu ar nimic de a face cu caderea parului. Probabil e de la sampon, schimba-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O lipsă de săruri și minerale, ca drept consecință o serie de analize de sânge poate spune acest lucru. Mediul în care sunt prezente radiațiile au și ele un cuvânt de spus, moștenire genetică, etc.
Pa, pa.

| BlackF a răspuns:

Subtierea parului se datoreaza in general lipsei vitaminelor si calciului. Dar cel mai sigur e sa consulti un medic dermatoloc, e mai grav daca e din cauze genetice. Si eu am parul subtire si folosesc Toppik, il recomand cu incredere tuturor care au probleme cu caderea parului sau au parul rar si subtire.