| Ingerash9605 a întrebat:

Caderea parului, e din cauza unui contac sezula? sau asta n-are nimic una cu alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Nu,nu are nici o treaba.Caderea parului poate fi cauzata de stres, alimentatie, utilizarea excesiva a produselor de styling, pieptanarea in exces peria sau pieptenele este un stres pentru par. Foloseste-ti mainile si varfurile degetelor pentru a coafa parul natural in sensul de crestere al radacinilor, uscarea nepotrivita este nociv pentru par sa il freci cu prosopul. La fel de rau este si daca il usuci cu feonul. Iti usuca prea rapid foliculii si ramane uscat si casant. Tamponeaza-ti usor parul cu prosopul si daca folosesti feonul, nu insista pana se usuca perfect tot.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur de la un contac sezula.De la un contact sexual mai putin.

| Danysan a răspuns:

E ceva Genetic si nu are nici o legatura!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

La fel cum nici tu nu ai nimic cu limba romana.

| MoxiMonny a răspuns:

Depinde, fiecare se manifestă in felul lui. Eu cred că n-are nicio legătură dar mai știi?

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Normal n-ar avea vreo legatura, normal, o femeie pierde in jur de 40-100 de fire de par pe zi,mai putine ca barbatii, nu poti sa opresti acest sistem, daca iti cade in exces, foarte mult, consulta un doctor...