| Mirceadumb a întrebat:

Cafea poate agrava acneea sau poate duce la aparitia ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu happy
Cafeaua si acneea nu ai nici o treaba!

| kijary a răspuns:

Alimente care pot agrava acneea

1. Ciocolata
2. Prăjelile
3. Sucurile carbogazoase sau alte produse cu mult zahăr
4. Excesul de carbohidraţi (pâine albă, paste din făină albă, orez)
5. Lactatele grase.

Daca bei cafea si vezi ca ti se agraveaza, eu iti recomand sa te lasi de ea.Si cautati o alifie pentru acnee