| laurentiu3403838382 a întrebat:

Cam care ar fi maximul de miopie pe care il poate corecta complet o operatie cu laser? Sper ca înțelegeți ce spun...si acea operatie se poate face la 18 ani? Sau mai tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sly a răspuns:

Se poate face de la 18 pana la 44 ani, dar depinde si de medic. Trebuie platit insa si testul covid, vreo 400 lei. Pana la -3 miopie sigur se poate opera, mai mult nu stiu. Ar fi interesant daca, pe langa miopie, se poate corecta si astigmatismul (inclus in acelasi pret circa 4000 lei ambii ochi).