| liviunm a întrebat:

Cam cat costa curatarea cariilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Depinde de dentist.Fiecare dentist are pretul lui.Intre5 50- 70-100 RON.Sunt cabinete scumpe, de fite ca sa zic asa si cabinete normale, iar unii lucreaza si cu casa de asigurari si cer mai putin.Depinde.Poti sa intrebi un dentist la un cabinet caree pretul lui, ca iti va raspunde sigur si cu placere.Sanatate!

| sierra1 a răspuns:

A curăța și lăsă deschise
sau a trata cu obturare
decide-te

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tratezi una singura la un dentist decent 80 de lei daca tratezi vreo 3 iti va lua 50-60 de lei/ carie tratata.

| Lostlyric a răspuns:

Cam 50 RON/carie. Daca vrei si plomba la o carie superficiala, in jur de 120 RON.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costă mai mult decât periajul dinților după fiecare masă și înainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit.
Să înțeleg că trebuie să mă spăl pe dinți doar la recomandarea unui „halat alb"?
Dacă îmi folosesc bunul simț și trag propriile concluzii nu e ok?

| 94Lucifer94 a răspuns:

Am plătit 300 lei pentru două carii mari și două carii mici. A durat cam 20 de minute maxim.

| Saveluc a răspuns:

Nu exista un preț fix. Mai întâi va trebui sa mergi la Desntist la care acela este "obligat" sa îți o trimitere către o radiografie ca sa vadă pana unde sa extins "rugina" carie. Acea carie poate trebuie curățata și in canal care in mod normal ar fi cam 100-150 lei. Dar te anunț ca orice stomatolog îți poate găsi nod in papura mai exact te cheamă in 3-6 ședințe ca tia mai găsit nu știu ce...