| Cr7adi a întrebat:

Buna am descoperit ca am 2 carii, mici.Cam cat costa consultatia si cat costa operatiunea de înlăturarea a cariilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preţurile DEPIND de cabinet/clinică şi de starea în care se află dinţii/măselele respective...

Spre exemplu :
* consultaţie = 50 lei ( la unele cabinete consultaţia este gratuită, dar preţurile sunt mai mari )
* şlefuire/frezare carie = 50 lei/şedinţa ( la unele cabinete aceasta este inclusă în preţul total )
* Obturaţie ( plombă ) = 80-100 lei/bucată, etc.

Vezi diverse preţuri la linkul :
http://www.drbut.ro/tarife

http://www.german-stoma.ro/tarife.html

http://www.cronodent.ro/tarife-stomatologie

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Separat,nu as putea sa-ti spun, deoareve cand am fost la stomatolog, am platit tot odata.Anul trecut, am platit 80 roni.Valoarea depinde de medicul stomatolog, ce preturi isi face pentru serviciile prestate.

| SofiaAndreea a răspuns:

Consultatia nu costa! dar repararea maselelor poate avea diferite preturi, in functie de clinica la care te duci, dar poate ajunge pana la 400 lei(maxim)! FUNDA?

| suntserios a răspuns (pentru SofiaAndreea):

Si consultatiile costa si pretul difera de la clinica la clinica.

| SofiaAndreea a răspuns (pentru suntserios):

Nu costa consultatia! pe mine nu m-a costat consultatia!