| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cam cat costa epilarea definitiva pe cm2? si cat tine eu am inteles ca 6 ani sau prin definitiv se spune ca epilarea este chiar definitiva? vreau sa stiu mai multebig grinbig grinbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E destul de scumpa... dar... parerea mea este ca merita daca e pe zone mici si incomod de epilat frecvent (de exemplu: axile)... Tine cativa ani... e de mai multe tipuri... una dintre ele e bazata pe lumina intens polarizata (IPL)... gaseste firul de par negru si ii distruge radacina... trebuie sa fie cat mai negru si gros firul de par... si e nevoie de mai multe sedinte intrucat iti cresc alte fire de par pe care nu le vrei... poti sa o faci si acasa... gasisem aparat cu IPL si era destul de ieftin... a... si e cancerigena... Cam atat am aflat eu despre epilarea definitiva cu lumina intens polarizata.

1 răspuns:
| gabriellas a răspuns:

Nu stiu exact cat costa, dar stiu pe cineva care si-a facut si dupa aceea a avut pielea tumefiata o perioada de timp. Asa ca gandeste-te bine.