| onuticuta200312 a întrebat:

Cam cat costa o sedinta la psiholog si cat dureaza? FUNDA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

În principiu 1 ora jumate dar depinde de preţuri. Preţurile între 50 şi 100, 150 RON pe şedinţă dar în funcţe de vârsta clientului, copil, adult, vârstnic. Depinde de localizarea acelui cabinet.
Dar vezi că sunt şi psihologi care lucrează gratis, în policlinici. Cred că te trimite cu trimitere de la medicul de familie şi e gratis chiar dacă e în policlinică, există psiholog.
Un program terapeutic complet dureaza, in medie, intre 6 – 20 de sedinte, si 90 de minute in general.