| ѕмιℓєє a întrebat:

Cam cât durează până îţi pune o plombă? Şi doare?
Răspunsuri sincere şi de la cine şi-a pus măcar o plombă.
puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cam o jumatate de ora.
Nu doare deloc, eu a plomba pusa la o masea din 2010 si si acum ma tine.
Te pup!

| Roxxxxi a răspuns:

Buna.Exista persoane care sunt mai sensibile si ii doare.Dar daca te doare poti sa ii spui stomatologului sa iti dea cu spray anestezic si nu o sa simti nimic! Nu dureaza mult. depinde cat de mare va fi plomba.

| ѕмιℓєє explică:

Mulţumesc frumos!

| Azurry a răspuns:

Aproximativ jumătate de oră, depinde de medic.

| didicriss a răspuns:

Aprox 30 de min
daca e o carie mica nu o sa simti nimic
daca e mai mare o sa ti se faca o amestezie (doare putin)si apoi iar nu o sa mai simti nimic

| pisihabarnuare a răspuns:

Pai depinde si de plomba ca sunt plombe care curata mizeria din masea si plombe definitive. sa stii ca nu doare. in primele vizite iti pune plombe normale care le da jos peste un timp. iar ultima plomba e cea definitiva care e facuta sa nu cada niciodata! dar nu te doare, crede-ma ca eu am o situatie urata la dinti!

| Deyu_Andru_1998 a răspuns:

Păi nu durează mult şi nu te doare..crede-mă, şi eu am plombă la măsea.

| Yonella a răspuns:

Nu nu te doare deloc nici daca e caria mare. eu am fost si tot mi-a dat anestezie cu sprey prima data si dupa cu injectia si nu simti nimic deci du-te fara grija ca nu o sa te doara big grin