| LolitaDraguta a întrebat:

TPU! Daca am cumparat o pereche de ochelari de citit cu +1.00, pot merge la oftalmolog sa inlocuiasca lentilele cu -3.50? Imi placea rama, era la 20 de lei, si o rama acum costa milioane.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de rame. Daca ele sunt potrivite tie (ca distanta focala si forma), atunci la un cabinet de optica (nu la oftalmolog) ti se pot schimba lentilele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mama a avut rame la 40 lei, din carrefour, si s-au rupt, deci nu prea merita