| vnvrgvskjdv a întrebat:

Cam cate calorii contine o portie medie de cartofi prajiti cu branza si smantana si salata de varza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Toate astea amestecate sa zicem c-am 300-400 de cal. la 100 de grame. Acum faci socoteala cate grame are acea portie

| Trynda a răspuns:

600 calorii, depinde ce cantitati de branza, smantana ai. Dar nu ingrasa astea. Ai grija cu cartofii ca nu sunt asa sanatosi.Contin mult ulei si calorii "goale", adica nu iei nimic din ei. 2000-2500 calorii trebuie consumate zilnic sa-ti asiguri nevoia medie de vitamine si minerale.

| jj95 a răspuns:

Cam 200kcal pentru ca numai cartofii impreuna cu branza si smantana fac 182 kcal...
bafta

| DanielleThebest a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/-aici gasesti mai mult da cit ai intrebat dar o sa-ti fie de folos, funda!