| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce salariu are un medic nutritionist aproximativ? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca rezident, adica in primii 5 ani, in jur de 800 de lei pe luna. Ca specialist, daca lucreaza in spital, poate ajunge chair la 1200 de lei pe luna. In privat, salariile sunt ceva mai mari, dar nu spectaculos mai mari. Se castiga bine, cred, daca reusesti sa-ti faci propriul tau cabinet.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se pleacă de la 900 ron și se poate ajunge și la 4000 ron.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Don'shoara, daca te faci medic numa' pentru bani mai bine incerci altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

13432 lei