| anonim_4396 a întrebat:

Cam de 3 ani am o problema cu sfarcurile de la sani si anume imi sunt umflate
dar la frig devin normale. Stie cineva de la ce este sau ca ma maturizez. apropo am 18 ani si o luna. ce sa fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Se numeste ginecomastie.
Apare la 60% dintre baietii aflati la pubertate.
Cauza este estrogenul(hormon feminin) intr-o cantitate prea mare in corp.
Sfarcul poate fi umflat si din cauza unui nivel de grasime prea mare.
Mergi la un medic endocrinolog sa iti spuna exact daca este ginecomastie sau grasime.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-mi un pic id-ul tau