| ZaZaLa a întrebat:

Cancerul este o boala incurabila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Cancerul este de 2 feluri:-malign si benign
Cancerul benign este o simpla tumora care poate fi tratata. Dar daca nu o tratezi, situatia se inrautateste si din cancer benign ajungi la cancer malign.
Caancerul malign este o boala INCURABILA. Ai o sansa din 100 sa supravietuiesti cancerului malign si ai nevoie de toti banii din lume.

Sper ca te-am ajutat!

| ღAnonimღ a răspuns:

[Funda]?

| elizabeth a răspuns:

Nu este o boala incurabila.lumea se face bine si din metastaze(stadiul 4) si daca este diagnosticat la timp in stadiile 1 si 2 se poate vindeca mult mai repede.iti trebuie optimism.

| Aero_9005 a răspuns:

Depinde si tipul de cancer dar in majoritatea cazurilor este, mai bine intreaba un medic si vei afla mai multe detalii

| TheNinthKoopa a răspuns:

Din cate stiu, da. Este o boala incurabila si nu poate fi decat tratata cu anumite medicamente ca efectul lui sa nu afecteze bolnavul intr-un mod asa de sever, sa zicem.
Oricum, pentru mai multe detalii, ar trebui sa consulti un medic sau sa cauti pe net despre cancer.

| ZaZaLa explică:

Nu am eu!