| stelski a întrebat:

Cancerul mamar poate sa apara sub forma unui cos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elinea a răspuns:

Poate sa apara sub forma de nodul sau pete de culoare mai inchisa, mergi si fa ti un ekograf la sani, e cel mai sigur, succes

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu. Palpeaza-ti sanii si daca descoperi noduli, mergi la medic pentru consultatie si ecografie. Se palpeaza in felul urmator. Dezbracata, pui mana stanga la ceafa si cu dreapta palpezi sanul stang. Apoi procedezi la fel cu sanul drept. Imparti sanul in 4 si cu cercuri, prin apasare usoara, cu podul palmei, nu cu degetele, strabati toata suprafata, pana la axila.

| mioara_1431 a răspuns:

Un nodul