| StefanCristi55 a întrebat:

Cand are loc secretia marita a hormonului de crestere? Intre ce ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Judecand dupa anii mei de copilarie, in timpul somnului, noaptea. Pe langa asta, o alimentatie bogata in vitamine si minerale(sau un complex de multivitamine) te ajuta foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/sistem-endocrin_4955
Te pup!

| PopAdrian a răspuns:

Nu stiu intre ce ore, dar stiu ca in timpul somnului si la intervale neregulate determinate de somn, stres, valori mari si mici ale glicemiei, efortul fizic, nivelul acizilor grasi din sange, al unor medicamente etc. Spor!

| Pitzipoanca a răspuns:

Intre ora 23:00 si 01:00. Cel putin asta ni s-a spus noua. Acesta e primul peak. Mai e unul (dar nu la fel de mare) intre 3:00 si 5:00.
Dar ca aceste peakuri sa apara, tu trebuie sa dormi profund la acele ore. happy