| Cheesewithme a întrebat:

Ce inseamna secretia in exces a hormonului de crestere(hipersecretia de hormon de crestere)?

Răspuns Câştigător
| Mariusssss a răspuns:

Mai omule tu nu ai gigantism. Daca ai avea ai purta 49 la pantof si ai avea cracii atat de lungi incat nu ti-ai gasi haine decat pe comanda. Nu te panica. Asa te-ai dezvoltat tu, nu ai sa mai cresti in inaltime. Fa sport si nu-ti mai fa atatea probleme. Ce naiba daca stai sa asculti pe TPU ajungi sa inebunesti. Daca peste 5 ani o sa ai doi metrii jumate da. dar la 180 esti un om obisnuit.

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Secretia in exces a hormonului de crestere produce boala numita gigantism.

| anutzica001 a răspuns:

Inseamna ca copilul respectiv se va dezvolta foarte repede ( cresterea in inaliti)