| Natalia89 a întrebat:

Când se scot alunitele? Ar fi de preferat toamna, ca să nu ne expunem la soare după scoaterea acestora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Exact, toamna sau iarna e cel mai bine, din câte știu trebuie să stai cel puțin o lună fără să te expui la soare.

| BloodyLips a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi sa nu le scoti vara. Cateva zile dupa n-o sa poti iesi din casa, se vor vedea negre sau un rosu/maro foarte inchis si o sa ai niste plasturi pe ele, deci mai bine iti iei liber cam 4-5 zile.