| anonim_4396 a întrebat:

Cand te spanzuri mori imediat sau dureaza cateva minute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sper ca nu ai de gand sa faceti asta ca-i pacat mare,ii jignesti pe bunul Dumnezeu pentru ca viata este darul sfant si divin si trebuiesc pretuita asa cum trebuie! Cand omul se sinucide,mai intai se zvarcoleste de chinuri,apoi se slabesc puterile,intra in inconstienta,apoi intri in coma si apoi moartea,apoi sufletul se desprinde de pe trup si cade jos in iadul fara fund! De ce ne intrebi? Ai vreo problema,necaz, depresie, anxietate, sau ceva ca sa va putem sa va ajutam ceva cu un sfat bun, ceva?

| alexfab33 a răspuns (pentru untu):

Nimic nu ajuta in cazul meu

| Ωmega a răspuns (pentru alexfab33):

Eu o sa incerc sa te ajut fara sa invoc iad si Dumnezeu. Ma enerveaza oamenii astia care in lipsa unui raspuns mai bun, invoca divinitatea si se uita in sus tot timpul si asteapta minuni.
Spune-mi ce necaz ai, sau ce te supara si daca stiu si pot sa te ajut, o fac fara intarzieri.

| untu a răspuns (pentru alexfab33):

Cum nimic? Trebuie sa ai credinta in bunul Dumnezeu! Exista si rugaciuni care iti va indeplini dorinta! Dar asta se fac numai cand esti singur in camera si sa citesti rugaciuni la miezul nopti (00:00) si spune-i Domnului ce doresti sa va indeplineasca sau ce necaz ai si o sa va ajute cu siguranta! Va garantez asta! Spune ce aveti de vreti sa va sinucideti asa?

| alexfab33 a răspuns (pentru untu):

Nu mi-a ajutat atunci cand am avut nevoie. Daca m-ar fi ajutat atunci, cu siguranta nu as fi ajuns acum cum sunt

| untu a răspuns (pentru alexfab33):

Poate nu ati citit rugaciunile cum trebuie, sau poate ca daca ati citit rugaciune si trebuie sa aveti rabdare ca raspunsul la rugaciunea si cererea dvs. se va indeplini in curand si nu va intarzia mai mult de o luna sau in maxim de 50 de zile! Bunul Dumnezeu te va asculta cu siguranta si va va indeplini si rezolva dorinta dvs! Bunul Dumnezeu nu ne paraseste niciodata omul cand are nevoie de El la un necaz foarte mare!

| Crapcra a răspuns (pentru untu):

Bine ca il jignim pe domnul dumnezeul dar el pe noi? Daca ne iubeste asa de tare. uite in ce mizerie traim. nu pot munci ca nu ma lasa un politist care nu a reusit sa se culce cu mine. nu ma lasa sa am o relatie cu niciun barbat. unde esti Doamne? Ne ai lasat in pl pe toti sa facem ce vrem asa i?

| untu a răspuns (pentru Crapcra):

Trebue sa accepti acest destin precum iti este scris! Trebuie sa duci crucea si sa suporti orice in viata decat sa chinui in iad! Totul eeste prioniat si fiecare ii este scris pe frunte destinul fiecaruia! Asta este viata! Ce sa facem si nu ne putem opune!

| Ωmega a răspuns:

Dureaza cateva minute, fiecare se sufoca in timpi similari dar nu exacti. Si se lasa cu deschiderea tuturor orificiilor, deci cu mizerie pe langa, plus ca peisajul este unul dezolant. Sper totusi ca nu ai de gand sa faci vreo tampenie straight face

| Silvica2004 a răspuns:

Este ca atunci cand o gaina se spanzura in gard.Se zbate putin, dar daca o iei dupa cateva secunde, minute, isi revine.

| Crapcra a răspuns:

Sa ne spui si noua, eu am pregatit un cablu am facut nodul ala al spanzuratului am legat sus de o grinda la coserul cu porumb si inca nu ma simt pregatita?‍♀️ motive am pana i lumea, mai trebuie inca ceva nasol sa mi se mai intample de exemplu sa merg la munca si sa si bata aia joc de mine de mama si de tata, culmea de copilu meu nu.