| Cdzgariat a întrebat:

Care ati folosit "eritroacnol crema antiacneica"eu azi mi-am luat de la farmacie. Oare o sa ma ajute la combaterea accenelor si a cosurilorsad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Nici una. Si eu acum doi ani sufeream de problema acneei. Aveam pe toata fata. Am citit undeva ca de la ciocolata se fac cosurile. O luna m-am abtinut de la ciocolata(nici macar o firmitura) si n-am mai avut nici macar un cos pe fata! Asa ca, ia incearca tu o luna sa nu mai pui DE LOC gura pe ciocolata si ai sa vezi ca nu mai ai nici un cos pe fata

3 răspunsuri:
| Oliveoo a răspuns:

Uite, eu nu am folosit asa ceva insa m-am dat cu crema de filimica si merg foarte bine cosurilehappy, sau Zynerit unguent, il gasesti in farmacie.
Succes.

| Al3xAndra666 a răspuns:

Nu e adevarat, s-a demonstrat ca ciocolata nu are nimic in comun cu cosurile! Mibazonul este foarte bun pentru cosuri si are efecte de durata daca il folosesti un timp.

| cristiana1998 a răspuns:

Hei uite una care merge siguraaat! Deci fa-ti aburi cu musetel(cu prosop pe cap ) si apoi dupa ce sor terminat aBUrii e la ceai te duci si te speli cu apa rece pe fata ca sa ti se inchida porii:* sigur merge mi-a zis o pritena ca a incercat si merge.