| RougeEttiquete a întrebat:

Care credeti ca e inaltimea normala pentru o fata de 16 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

Depinde de cat de repede te-ai dezvoltat.Eu zic ca ar fi undeva intre 1.60 si 1.80. Funda?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intre 1.60 si 1.70. Asta nu inseamna ca cele care sunt sub sau peste sunt anormale. laughing

| Zenithf a răspuns:

As zice ca este inaltimea "obisnuita" sau "comuna" - aceea despre care am vorbit mai inainte 1.6-1.7 m, cele cu inaltimea sub sau peste ar fi mai "neobisnuite" si doar daca ar avea sub 1.3 sau peste 2.1 m sa fie ceva mai "anormale".hee hee Inaltimile adica, nu persoanele, sa nu se inteleaga ceva aiurea. straight face

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

1.70

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Hihi Eu am 12 ani si peste 1.60batting eyelashes

| queerkulture a răspuns:

Intre 1.65 si 1.70

| AndraAlee a răspuns:

Eu iti dau un sfat! Intra pe http://www.parinti.com/modules.php?name=Grafice si calculeaza-ti singura inaltimea! Asa vei stii sigur cat trebuie sa ai!

| Annalina99 a răspuns:

1.60-1.65 depinde de construrctia ta.si de cat deinalti sunt parintii si bunicii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,70-1,75 cam asa big grin pup

| Georgiana_5221 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1.60 tu ar trebui sa ai 1.75 cam asa. Sper ca te-am ajutat

| madalina954u a răspuns:

Eu a 16 ani si am 1, 61m. Dar inaltimea depinde si de conformatia parintilor tai, adica daca parintii si bunicii tai sunt mai scunzi nu ai are de ec sa te deranjeze inaltimea pentru ca asa e conformatia ta si nu se prea poate schimba. Dar daca acestia sunt inalti. si tu vei fi la fel happy

| SoRyN_9126 a răspuns:

1,70

| scump3tea1 a răspuns:

1.80cam asa.