| Oyarzabal a întrebat:

Care credeti ca este cea mai cumplita boala in momentul actual? De care va este cel mai tare frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cancerul.Dar pana la urma toate sunt cumplite fiindca te fac sa suferi si mai ales pentru ca netratate toate devin grave si iti pun viata in pericol, din pacate.sad

| Simpatic a răspuns:

Cele mai grele boli sunt bolile psihice, singurele boli pe care nimeni nu le intelege!
Ganditi logic!

| gabicoo a răspuns:

Prostia combinata cu trufia si nemernicia!

| Donsavas a răspuns:

Prostia! Prostia este o boala grava si fara cu tratament inexistent.
Mai apoi, vorbiind de boli palpabile, il sustin pe Curious. Eu am o teama in mod special pentru Alzheimer desi sunt momente in viata in care pot spune ca daca as uita anumite lucruri, nu mi-ar parea rau, apoi imi amintesc de marea majoritate a lucrurilor din viata mea si ma rog sa-mi pastrez mintile intregi pana la sfarsitul vietii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bancherii, jydanii, corporatiile.

| CuriousStuff a răspuns:

Probabil SLA/ALS (Scleroza laterala amiotriofica) (si multe alte boli neurologice).
Mult mai rele decat cancerul, macar cancerul te si omoara daca e grav, asta nu te lasa sa mori si nu are nici tratament, cancerul mai cu chiu cu vai, are si "tratament".

Nu neaparat ca mi-e frica, dar daca ar fi sa fiu nevoit sa aleg o boala pe care sa o am si ar fi si asta pe lista, indiferent de ce alte alternative as avea, probabil as alege alternativele.

| SilviaPunct a răspuns (pentru CuriousStuff):

Foarte de acord cu tine! As mai adauga Diabetul Zaharat, din prisma complicatiilor polivalente poate nu indeajuns constientizate de lumea non-medicala. Desi ALS este intr-adevar dramatica.

| GoldenZenith a răspuns:

Prostia. Incet, incet acapareaza multe persoane. Viitorul nu se anunta prea stralucit. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cancer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica de singurătate

| Kogaion a răspuns:

Sunt asa multe ca nici nu stii de care sa te mai feresti...

Răspuns utilizator avertizat