| Teomari a întrebat:

Care dintre voi a avut lipsa de calciu si ce simptome ati avut? Dau fundita!:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Scăderea rezistenței unghiilor, căderea părului, amețeli și așa mai departe, iar în cel mai rău caz, poți suferi o criză de hipocalcemie în care îți pierzi cunoștința, ți se încleștează gură și îți înghiți limba. Dacă nu este cineva lângă tine la momentul respectiv, poți murii sufocată.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

25 de simptome ale lipsei de calciu :

http://healthy.kudika.ro/......alciu.html

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pe mine ma lua cu ameteala, ma intepa ficatul, odata am si lesinat, am albeam la fata...dar am inceput sa iau calciu happy si sa mananc mai mult ..devenisem anemica big grin

| kitty00 a răspuns:

Pai,ma intepa ficatul, bun.Ramanea blocata rotula cand mergeam, nu mancam, etc.

| Katoteshika a răspuns:

Si eu am lipsa de calciu in momentul de fata...
cauzele sunt ca nu prea am mancat si sunt obosita si stresata...
simptomele sunt ca te doare capul si stomacul, tie sete mereu si iti vine sati inghiti limba si te ia uneori cu ameteli si nu prea mai ai pofta de mancare sau altceva...
sper ca te-am ajutat!:*:*:*:X:X:X