| anonim_4396 a întrebat:

Am lipsa de calciu: furnicaturi amorteli etc. Acum iau calciu si magneziu.Stie cineva dupa cat timp se vad primele imbunatatiri in reducerea acelor simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de cât de mare este deficitul de calciu şi de modul în care organismul asimilează acest "adaos" de calciu...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa se fixeze calciul si sa-si faca efectul, trebuie sa iei si vitamina D2. Altfel, degeaba l-ai luat. Dupa cit timp? Depinde cit de mare este lipsa. De la citeva zile, la o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Este bine ca faci o perioada cura de-asta cu astea.
Rezultatele se vor vedea in timp.
Te pup!

| oHarryo a răspuns:

Intr-adevar Byye are dreptate, asimilarea calciului in organism e aproape egal cu zero fara vitamina D, insa problema e acel magneziu care in mod normal impiedica asimilarea calciului in organism... Sanatate!