| Shriti a întrebat:

Care dintre voi e pro avort si care e contra? Argument.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt contra. Avortul e tot o crimă, doar că e legală.

52 răspunsuri:
| Shriti explică:

Foooarte adevarat, Supplexa. Nici eu nu pot sa i teleg, dar de fapt, traim intr.o tara de banditi la putere, asa ca...

| Anonymous1247 a răspuns:

Contra! Cine face avort omoară acel copil care are o șansă la viață. Părinții copilului nenăscut nu au voie să îi distrugă viața prin avort. E un păcat foarte mare acest lucru.

| LeZizu a răspuns:

Sunt si pro si contra.
In cazul in care o fata o fata de 14 ani este violata de un betivan de 40 de ani care se intampla sa fie chiar unchiul ei si a uitat sa isi ia pastila sau nu a avut curajul sa spuna evenimentul sunt pro.
Dar daca ar fi un cuplu de 20 de ani si ea ramane insarcinata aici sunt contra.
Si astfel cred ca exista o groaza de situatii in care poti fi pro si contra.

| HiperSoul a răspuns:

Contra.

| Supplexa a răspuns:

Conta. Pentru ca, daca iti omori copilul e ca si cum te-ai omora pe tine, o parte din tine. Copilu e sange din sangele tau. Nic nu inteleg de ce e legal asa ceva.

| starall a răspuns:

Eu sunt contra deoarece avortul este o crima.

| ionutzandrey a răspuns:

Contra.Acel copil nu are nici o vina!