| entzückendesKätzchen a întrebat:

Care e cem mai bun regim alimentar? funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Cel mai bun regim alimentar difera de la om la om, dar este important sa ai o varietate larga de alimente pentru ca organismul tau sa nu suporte lipsuri.

| Alyra a răspuns:

Cel mai bun regim alimentar este cel pe care ţi-l faci singur. Doar tu ştii ce îţi place şi ce nu îţi place să mănânci. happy Totuşi... orice dietă personalizată trebuie să respecte următoarele reguli:
1.Să nu aibă sub 1000 de calorii; În caz contrar ve pierde din masa musculară, deoarece corpul va reţine grăsimile(adică de grăsime nu vei scăpa)
2. Să nu conţină alimente cu E-uri(sucuri, chipsuri, etc.) şi dacă se poate...nici prăjeli. Dulciurele pot să existe, dar doar în cantităţi mici
3. Cina să nu se ia la ore târzii(adică după ora 20)
4.Să fie însoţită de sport(minim 30 de minute de 3 ori pe săptămână)
5.Să fiecât de cât echilibrat(Adică să conţină proteine, fibre, carohidraţi şi grăsimi; mai puţin din ultimele două)
Succes!
Restul regulilor le stabileşti tu.

| papusikatha a răspuns:

O dieta echilibrata inseamna o prajitura in fiecare mana laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cartitza a răspuns:

Orez fiert