| anonimathebest a întrebat:

Care e greutatea normala la inaltimea 1.55? Sa stiti ca sunt fata si implinesc pe 21 11 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ankappa a răspuns:

Buna:*
pai in mod normal o fata ar trebui sa aiba cu 10 kg in minus fata de inaltimea. Tu cum ai 1.55 scazi din 55, 10= 45.
Vorba lui bogdan, nu ar trebui sa te preocupe greutateA la varsta asta, mai ai timp sa cresti?
La multi ani de pe acum:* sa cresti mare!

6 răspunsuri:
| DoamnaGărgă a răspuns:

45 kg.

| liiaa a răspuns:

Esti inalta vreo 45kg.

| Parisblue a răspuns:

45 kg!

| usdhudshcdushuds a răspuns:

40-50 kg?

| b0gd4nn a răspuns:

La 11 ani nu ar trebui sa te intereseze greutatea talaughinglaughing ori cum ai sa te mai ingrasi si ai sa mai si crestitongue asa ca stai linistita! Si greutatea ideala la fete este cu 10 kg mai mica decat cm care ii ai happy peste 100. la tine ar fi 45 d kg

| alexa_1346 a răspuns:

Pai ai doar 11 ani.nu ar trebui sa te intereseze...laughing) ...ar trebui sa ai -10 din inaltimea ta.adica sa ai 45 de kg:*happy