| MarYoara a întrebat:

Care e greutatea potrivita pentru inaltimea de 1, 65? Funda tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
18 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Intre 55 si 60 kg

| Iuliaana a răspuns:

55 e perfecta happy

| IrInA9618 a răspuns:

Cam 55 de kg

| AnaEindragostita a răspuns:

Depinde cati ani ai
eu am 11 ani sunt inalta 1, 54 si am 39 kg

| Kqzu97 a răspuns:

55 de kgtongue

| Aloh123 a răspuns:

Greutatea potrivita pentru inaltimea de 1, 65, 52 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea.la 1. 65 ar trebui sa ai minim 60 kg si maxim 90
Cea mai potrivita greutate ar fi intre 64-70 kg
funda?
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ 65 kg happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se calculeaza IMC`ul (indicele de masa corporala) care este greutatea impartit la inaltime la patrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

55 de kg aprox...cate kg ai?

| Alexandru_8107 a răspuns:

Depinde. Femeie sau barbat?

| oveee a răspuns:

Greutatea normala pentru inaltimea de 1, 65 este intre 55Kg si 65Kg

BMI = G/ I2
unde G = greutatea exprimata in Kg si I= inaltimea exprimata in metri.

| stefan5982 a răspuns:

55-60 Kg!

| OannaxD a răspuns:

La Femei : 1, 65 m->intre 52, 6 si 59, 0
La Barbati: 1, 65 m->intre 57, 6 si 63, 0

fundabatting eyelashes?

| horyman a răspuns:

Depinde de varsta si configuratia anatomica mostenita din familie tongue
in general, acestea ar fi calculele dupa care te poti orienta :
greutatea ideala=(inaltimea-100)+( varsta/10) X 0, 9 constitutie normala
greutatea ideala=(inaltimea-100)+( varsta/10) X 0, 9 X 0, 9 constitutie zvelta
greutatea ideala=(inaltimea-100)+( varsta/10) X 0, 9 X 1, 1 constitutie robusta
deci, va trebui sa ti cont si de varsta, eu nu o stiu big grin

| ThePunisher_9497 a răspuns:

55 kg

| AshiChan a răspuns:

Am eu 1, 65 si medicul mi-a spus ca am o greutate buna adica de 42 kg big grin