| alex_5645 a întrebat:

Am inaltimea de 1, 58m.care este greutatea potrivita acestei greutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.calcule.ro/Sanatate-Greutate-Ideala/Inaltime-sex-varsta.aspx ai un calculator al greutatii in functie de sex, varsta si inaltime si poti sa ti-o calculezi singur. Numai bine!

| PopescuAdina a răspuns:

Baiat fiind ar fi in jur de 65 kg, dar chestia asta ar putea fi putin influentata de constitutia ta.

| Optimus7 a răspuns:

58 kg. Trebuie sa ai numarul de cm dupa un metru egal cu nr de kilograme

| anytuk a răspuns:

Maxim 53-54big grin>