| David112A a întrebat:

Care e mai bun pentru febra:
Fervex
Paracetamol
Ibuprofen
Algocalmin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Si eu zic de Theraflu sau Coldrex.

| ReddY25 a răspuns:

Eu iau Paracetamol

| timidu89 a răspuns:

Ibuprofen

| gratargratar a răspuns:

Nu iti recomand sa-ti reduci febra, doar atunci cand realmente incepi sa nu mai gandesti coerent din cauza febrei. Pentru ca febra este o reactie naturala a sistemului imunitar la infectie, si tocmai aceasta reactie va ajunge sa distruga microbii in mod natural. Febra trebuie tinuta in anumite limite, nu eliminata.

| Celestina003 a răspuns:

Ibuprofen

| painecuzahar a răspuns:

Eu iau Theraflu, fervex sau coldrex si in doua zile sunt ca nou. Din cate stiu sunt pe baza de paracetamol

| AlexAlyy a răspuns:

Ibuprofen