| anonim_4396 a întrebat:

Paracetamol zentiva sau algocalmin? Care e mai bun de febra sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Paracetamol zentiva. Dar medicamentele nu se iau după ureche. Febră din ce cauză?

| timidu89 a răspuns (pentru sadrian46):

Asa a zis medicul sa iau de febra. Doar nu stau cu febra? Am făcut analize azi. Am genunchiul umflat și ma târăsc de sâmbătă. În afara de nurofen expres forte nu am luat nimic 2 zile. M-am trezit cu durere de maxilar în partea dreapta, la genunchiul drept și arul stâng. Vineri eram ok. Cu maxilarul și umărul îmi e ok acum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru timidu89):

Ce inseamna febra la tine? La romani multi cetateni, inclusiv doctori, sunt timpiti si recomanda sa bagi chimicale anti-termice in tine la temperaturi sub 38.5. Daca te simti ok altfel, e cea mai mare prostie sa faci asta. Ce trebuie de facut e sa te hidratezi si sa iti ajustezi dieta - in cazul tau, sa elimini alimentele inflamatoare. https://www.verywellhealth.com/anti-inflammatory-diet-88752

| LordCristobal a răspuns:

Nu știu cât de gravă e febră ta dar eu de o obicei luam Theraflu de zi și de noapte.

| Irina1030 a răspuns:

Zentiva e mai bun