| Kristinake a întrebat:

Care e temperatura normala a corpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

36,7

| Raraa a răspuns:

De la 36, 5 grade Celsius pana la 37 grade Celsius. funda?

| Swallow a răspuns:

Intre 36-37 de grade, nu mai mult si nu mai putin happy

| klaudyya a răspuns:

37 grade celsius

| bagdanel00 a răspuns:

36-17

| xt9000 a răspuns:

| Baal a răspuns:

37...38 cam asa...

| Isabelamaria21 a răspuns:

Temperatura normală este între 36 și 37 de grade Celsius. Între 37 și 38 este starea subfebrilă, peste 38 ai febră.

| dEEk a răspuns:

| Andrei20133 a răspuns:

36.5 37.2 Grade Celsius!

| Baal a răspuns:

Pardon

intre 36,5 şi 37, 2

| DeliaAndreea123 a răspuns:

Temperatura corpului este de 37-40 de grade!big grin
funda?:*

| Kamelia125 a răspuns:

36.5

| MrSnuggles a răspuns:

Daca esti viu : 37 grade Celsius (dar poate varia intre 36, 5 şi 37, 2 )
Daca esti mort : Variaza in functie de temperatura locului unde te afli laughing

| Angelofdarkness862 a răspuns:

36-37 de grade celsius big grin

| ane_4176 a răspuns:

36,7 C

| MyssaForever a răspuns:

36,5 --37 de grade big grin

| ianaa a răspuns:

De obicei este in jur de 37 grade Celsius

| MrSnuggles a răspuns:

Daca esti viu : 37 de grade Celsius (dar poate varia intre 36, 5 şi 37, 2 )
Daca esti mort : Variaza in functie de temperatura locului unde te afli laughing

| ane_4176 a răspuns:

36, 7

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

35-36 de grade.merge pana in 37

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 36 si 37 de grade Celsius.

| deea1919 a răspuns:

36-37 grade celsius...te rog da-mi si mie o fundita:*

| Safire17 a răspuns:

La termometrul de bagat sub limba temperatura normala e 36.5, 37.5, la cel clasic, de pus sub brat temperatura normala e 36.0 - 37.0, intre 37.5 - 38.5 e stare febrila, de la 38.5 in sus e febra!

| Fantomita a răspuns:

36,5 pana la 37 daca ai mai mult de 37 ai febra.

| cucuveaua a răspuns (pentru Raraa):

Copii trebuie sa aiba temperatura normala 36-37grade celsius

| FlorinDiablo a răspuns:

37.4 e temperatura optima

| photographer24 a răspuns:

37 grade Kelvin