| Supradoza.De.Vise.Interzise a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de sanatate sau ceva de genu big grin.
Care este temperatura normala a corpului?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Nu stiu, daca stii tu, ca mainile tale au exact 36, 3 grade. Dar daca se incadreaza in valorile alea(36-37 C) esti sanatos...probleme ai cand este 39, 40...la 41 spital...

4 răspunsuri:
| oz a răspuns:

36-37 grade celsius...

| Leea1234 a răspuns:

| Supradoza.De.Vise.Interzise explică:

Trebuie sa te gandesti la o problema daca ai 36 de grade?
Daca am peste 36, 3 incep sa am mainile calde si nu le suport de loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

36, 3-36, 4, orientativ. Oz are dreptate, dupa 36, 9-37. 0-37, 1 trebuie sa ne punem intrebari, daca situatia continua cu 37 sau mai mult.pentru copii 37, 5-37, 8mperatura ideala, mai ales pentru bebelusi.in gripe si raceli 37, 0 C este o temperatura care punne un diagnostic corect, de exemplu in cazul gripei porcine, 37C -37. 1Cn confirma, pe langa celelalte, rezenta virusului.