| anonim_4396 a întrebat:

Care e temperatura normala a corpului?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cea ce trece de 37, 5 se considera febra!
Nu te reprezi sa scazi febra cu pastile daca ai 37 si doua trei linute. Deseori compresele sau ciorapii inumuiati in apa cu otet, ajuta!
Problemele incep de la 38 grade in sus, dar cel mai bine e sa intrebi medicul!

| alexandrualind a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Temperatura corpului este normal 36.

| DamianTPU a răspuns:

Temperatura normala a corpului uman este de 37 de grade Celsiuswinking
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru DamianTPU):

Daca e 35, 7 sau 36 ar trebui sa imi fac probleme? Eu stiam ca de la 37 grade e febra...

| DamianTPU a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa iti faci griji daca este 37 Grade.
Poti sa te interesezi unde vrei.
funda?

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Temperatura normala a corpului este ceea pe care o sti tu.37 grade nu e febra dar arata sau o mica infectie in organism sau oboseala.

| Andrea22844829384920294 a răspuns:

La copiii sub 2 ani 37'5 iar la cei peste 2 ani 36'5