| ionutzzzu a întrebat:

Care e varsta ideala la care te poti apuca de sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La sală poți merge și de la 10 ani, sunt instructori care te vor ajuta să faci exerciții în funcție de vârstă, greutate corporală, stare de sănătate, etc.
Bine acum nu ne gândim că copil de 10-12 ani va trage de fiare ca un sportiv, mai mult va face exerciții fizice libere.
Pa, pa.

| Ady00pk a răspuns:

Nu exista o varsta anume pentru salahappy Toate sunt zvonuri si nimic realhappy Tinete de sala si lasa indoielile asteahappy sa nu te opreasca nimic in ceea ce vrei sa faci.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Eu zic că poți începe de la 14-15 ani.

| frumusica80 a răspuns:

Poi cred ca 15 ani este cea mai potrivita varstrahappy

si mai stiu ca tot de la varstra asta te lasa an sala

sucess

| ShyGirl a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta ideala. Bine asta nu inseamna ca ai 12 ani si te apuci de sala, pentru ca dezvoltarea ta nu e completa. Parerea mea e ca in intervalul 16-18.

| Lovedove222 a răspuns:

14-15 ani dar poti si cand esti mai mica ca nu strika

| Overdose a răspuns:

Intervalul corespunzător este 16-18 ani, deoarece până atunci trebuie să ai o creştere normală.