| PulbereDeStea a întrebat:

Care epilare este ce-a mai sanatoasa si mai buna?
Cu ceara acasa?
Cu bigu?
Cu epilator?
Cu crema depilatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

Cea cu ceara, si cea cu crema depilatoare, in niciun caz cu bigul.winking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceară caldă, epilator pe bază de pensete.
Big-ul îl lăsăm bărbaților, este masculin.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Eu as alege bigul, de fapt il folosesc de ani de zile

| AwaZoh98 a răspuns:

Cea mai buna si cea mai sanatoasa este cea cu ceara la salon!winking Te tine o durata indelungata si nu te doare foarte rau!winking

| simina96 a răspuns:

Buna! Eu prima data am folosit big-ul dar, cu timpul am renuntat pentru ca o inceput sa se ingroase firul de par ca la barbati.Primele 3 zile ii ok dar, dupa aia creste o padure. laughing Am folosit si ceara o singura data dar m-a durut ca dracu si am renuntat si la aia.(Cea mai buna metoda ar fi asta pentru ca subtiaza firul de par si creste mai greu dar din pacate nu toata lumea il suporta).In present folosesc crema depilatoare, nu este cea mai eficienta dar macar nu este dureroasa si nu imi creste asa de repede parul cum ii cu big-ul.

| Anca2999 a răspuns:

Cea mai sigura este cu crema depilatoare, cea mai nesigura este cu bigu` cea mai buna ca durabilitate ceara acasa(sa stii s-o folosesti) sau epilatorul. Cea mai sanatoasa dupa mine cea cu crema, epilator sau ceara big grin.

| Ancaaa23456 a răspuns:

Cu ceara, deoarece dureaza mai mult pana creste firul de par si se si subtiza radacina.

| PulbereDeStea explică (pentru Ancaaa23456):

Dar este adevarat ca dupa 1-2 ani de epilare cu ceara parul incepe sa se rareasca? Ceara nu ajuta la aparitia celulitei, a imbatranirii pielii?

| Ancaaa23456 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Da, este adevarat. Cat despre celulita si imbatranire pielii nu stiu.